KUD Lepa Anka Preloka
Preloka
Prireditve
Opet preloški kmet, samo jen drugi

Bogdaj, Preločani!

Zadnja imformacija iz Preloke je, da je naš preloški kmet Jože prošl u politiko. Po njegovem zadnjem javljanju za to spletno stran i po unem pisanju u Dolenjskem listu je bilo kaj takvega i za pričekivat. Iz kabineta samega precednika vlade so to našo pajšo vero pozvali, da bi došl za Pahorovega osebnega svetovalca za dobrosusecke odnose, kod izvedenc za kmetijstvo pa bi mu pomagal i pri sprovajanju nekakve ishodne strategije, a morda je u igre i kaj viš, sa znate, da je pajša afera odnesla starega kmetijskega ministra, pa se išće novi.

Preloškega kmeta Jožeta sda čeka pri Pahoru samo još preverjanje znanja iz leporečenja, pa ako se i tu iskaže, bu to po Ivanu Omanu već drugi pravi kmet u samem vrhu slovenske politike. Za našo državo, ki je jena velika štala, bu to velika pridobitv, al velika zguba za našo spletno stran. Eto tako sm se ja našl za Jožetovo zamenjavo, pa vas bum od sda obvešćal, kaj je u selu novega.

Za prvič još samo to, da smo ovde si živi i zdravi dočekali proliće. Čez zimo smo si bome dobro počinili. Prašče gripe u selu ni bilo, malo zato, ki smo se prasce još pravi čas poklali, a malo zato, ki se sako jutro cepimo. S rakijum. Stranske učinko ni, je samo malo dobre volje.

                                                     vaš Kume  

 
Obvestila
crte-rumene


www.preloka.si/spletna-drazba

Zadnja novica na "stari" preloški spletni strani
 
Predstavljamo msgr. Stanislava Hočevarja, nadaljevanje
 
Predstavljamo msgr. Stanislava Hočevarja
 
Prizor, ki ga bomo po 43 letih ponovili
 
Tehnična navodila za spremljanje prenosa prek interneta
 
Preloka, 13. julij 2013
 
Ako te danes ni na televiziji in internetu, je isto, kot da te ni!
 
Mostovi, nadaljevanje
 
28.6.2013: točno štiri leta potem
 
Ljudje smo (bili) vedno pred politiko!
 
Preloška folklorna skupina v Metliki 8.9.1940
 
Najstarejše fotografije preloških folkloristov, 11.8.1940
 
Najstarejša fotografija preloških gasilcev
 
Od naše cerkve se spet vidi bolje in dlje!
 

VSA OBJAVLJENA OBVESTILA

 
 

Obiskovalci: 819057

 
© 2007 - 2013 Preloka | Kud Lepa Anka Preloka